Noriu užsiimti CrossFit. Nuo ko man pradėti?

Visų pirma nedvejokite ir užsiregistruokite į mūsų nemokamą savaitę. Nesvarbu, kokioje fizinėje formoje esate, CrossFit programa pritaikoma visiems. Jei kažko atlikti negalite, treneriai pakeis pratimą arba pritaikys progresiją pagal Jūsų poreikius, kad būtų išlaikytas treniruotės stimulas. Programa niekada netampa lengvesnė, tiesiog Jūs tampate pajėgesnis.

Kas yra WOD?

WOD (Workout Of the Day) – tai kiekvieną dieną CrossFit programoje numatyta treniruotė. CrossFit pasižymi įvairove, todėl WOD kiekvieną dieną yra skirtingas. WOD nusako pagrindinius treniruotėje atliekamus judesius, struktūrą, tikslą ir laiką, duotą treniruotei užbaigti. Kiekvieno WOD metu atletai surenka tam tikrą balą (score), kurį seka ir gerina. Pavyzdžiui, jeigu prieš tris savaites panašią treniruotę atlikote per 15 minučių, o šiandien per 12 – sveikiname, Jūs tobulėjate!

Daugiau apie įvairovę:

Kokio amžiaus žmonės gali užsiimti CrossFit?

CrossFit programai amžiaus ribų nėra, nes šios programos pagrindas – funkciniai judesiai.

Kas yra funkciniai judesiai?

Tai tokie judesiai, kuriuos atliekame kasdieniame gyvenime, pavyzdžiui, nešame krepšius, stumiame vežimą, pakeliame dėžę, bėgame į autobusą. Į CrossFit programą įtraukiami nuolatos įvairūs funkciniai judesiai, atliekami dideliu intensyvumu. Tokiu būdu Jūsų kūnas stiprėja ir pasiruošia bet kokiems jėgos, lankstumo, vikrumo ir ištvermės reikalaujantiems veiksmams už sporto salės ribų. Daugiau apie funkcinius judesius:

Kas yra progresija?

CrossFit treniruotėse progresija (scaling) yra procesas, kurio metu treneriai ir sportininkai nusprendžia pakeisti pratimo sudėtingumo lygį taip, kad jis būtų saugus, tinkamas ir efektyvus, atsižvelgiant į individualaus sportininko galimybes, apribojimus ir tikslus. Pavyzdžiui, jeigu šiandien prisitraukti prie skersinio dar nepavyksta, šį pratimą galima atlikti keliomis progresijomis, pavyzdžiui, atsistojus ant dėžės arba atrėmus pėdas į gumą. Ilgainiui išmoksite atlikti pilną, WOD (dienos treniruotėje) nurodytą pratimo versiją.

Niekada nelankiau grupinių treniruočių, sportuoju savarankiškai. Kaip jos vyksta?

Kiekviena treniruotė prasideda grupei susirinkus prie lentos, kur treneris pristato ir paaiškina dienos treniruotę, aptaria jos tikslus ir galimas atlikimo strategijas bei progresijas. Išsiaiškinę užduotį, visi kartu apšildome treniruotėje dominuosiančius raumenis ir sąnarius, mokomės, pasikartojame ir ,,šlifuojame” pratimus. Prasidėjus pagridiniam WOD darbui, atletai, prižiūrimi trenerio, individualiai įveikia numatytą treniruotę. Kartais WOD atliekamas porose ar nedidelėse komandose. Pasibaigus treniruotei, atletai, norintys sekti savo pažangą, užrašo treniruotės rezultatus lentoje, kurią treneris nufotografuoja ir įkelia į Facebook CrossFit Laisvė narių grupę.

Ar CrossFit treniruotės yra intensyvios?

CrossFit yra didelio intensyvumo intervalinės treniruotės, atliekamos per trumpą laiką ir turinčios mažai laiko poilsiui. Nors intensyvumas yra esminis CrossFit programos elementas, jis veikiau yra asmeninės kiekvieno atleto fizinės ir psichologinės pastangos.

Intensyvumas yra išmatuojamas fiziškai. Pasibėgiojimas lėtu tempu yra lengvo intensyvumo, o pagreitėjimai – didelio. Intensyvumas matuojamas, kaip greitai atletas gali atlikti tam tikrą darbą, kuris yra lygus galios ir distancijos sandaugai. Galia yra matuojama darbą padalinus iš laiko. Kuo daugiau darbo atliekame per kuo mažesnį laiką, tuo didesnę galią išvystome. Nereikia bijoti intensyvumo, nes jis atneša puikius rezultatus!

Daugiau apie intensyvumą: